Szkoda zdrowia

Ćwiczenia na idealnie smukły brzuch

Ćwiczenia na brzuch są pomocne wszystkim osobom, które pragną poszczycić się płaskim, smukłym brzuszkiem. Aby jednak trening przyniósł oczekiwane efekty, konieczna jest systematyczna praca. Wcale nie trzeba chodzić codziennie na siłownię, aby wyrzeźbić seksowny brzuch. Podczas codziennych czynności można to robić równie efektywnie. Już samo napinanie mięśni podczas oglądania telewizji czy pracy przy komputerze może sprawić, że wzmocnimy te partie ciała. I to bez specjalnego wysiłku.

Półbrzuszki

Zdaniem instruktorów, dzięki regularnym ćwiczeniom wzmocnimy mięśnie brzucha. Jednak, aby tak się stało, musimy stopniowo regulować intensywność treningu. Dlatego zamiast pełnych brzuszków, które mogą stanowić nadmierne obciążenie dla odcinka lędźwiowego kręgosłupa, zaleca się wykonywanie półbrzuszków, które wbrew pozorom nie są wcale mniej efektywne od tych pełnych. Ich zaletą jest fakt, że zapewniamy naszemu kręgosłupowi wysoki komfort.

Do wykonania półbrzuszków odrywamy głowę od podłogi, a także górny odcinek pleców, dbając o to, aby dolna część została przy podłożu. Przy podnoszeniu tułowia, pobudzamy mięśnie znajdujące się przy szyi oraz karku. Przy półbrzuszkach, oddziałujemy jedynie na górne partie mięśni prostych brzucha. Jeśli do ćwiczenia dodamy konieczność podnoszenia nóg, wówczas będą one pracowały z mięśniami dolnymi. Gdy rozwiniemy ćwiczenie o skręt tułowia, wówczas do pracy pobudzimy mięśnie skośne brzucha.

Ćwiczenia na płaski brzuch

1. Usiądź wygodnie na podłodze, dłonie podeprzyj na lekko zgiętych dłoniach. Unieś pięty nad podłogę, jednocześnie zginając nogi w kolanach. Prostuj nogi, a następnie ponownie je zginaj, wracając do pozycji pierwotnej.

2. Połóż się na plecach, wyprostowane nogi podnieś do góry i rozchyl na bok. Wyprostuj ręce i skieruj je przed siebie. Unieś głowę oraz bark, wyciągając ręce do przodu, pamiętając o utrzymaniu wyprostowanych nóg w górze.

3. W kolejnym ćwiczeniu siadamy na podłodze i podpieramy się na lekko zgiętych nogach. Wyprostowane podnosimy do góry, rozszerzamy i na nowo łączymy. W celu zwiększenia efektywności ćwiczenia, można dodatkowo robić poprzeczne lub podłużne nożyce.

4. Połóż się na plecy, nogi zegnij w kolanach, następnie unieś pośladki do góry. Głowa oraz barki pozostają w pozycji niezmiennej, tzn. na podłodze. Wykonując ćwiczenie musimy zwracać uwagę, aby uda, brzuch oraz klatka piersiowa tworzyła razem linię prostą. Prawą nogę wyciągamy do góry, następnie zginamy ją w kolanie i ponownie prostujemy. Nogę zgiętą w kolanie przyciągamy do klatki piersiowej, prostujemy i to samo powtarzamy z kolejną nogą.

5. Stajemy w rozkroku. Jedną nogę kładziemy na brzuch, drugą kierujemy do góry, wykonując przy okazji lekki skłon na bok – w kierunku przeciwnym do wyciągniętej ręki. Ćwiczenie wykonujemy powoli, aż do chwili, kiedy poczujemy rozciąganie mięśni.

6. Stajemy w rozkroku na lekko zgiętych kolanach. Splatamy dłonie nad głową i wykonujemy głęboki skłon w bok, dbając o to, aby nie skręcać tułowia.

Aby ćwiczenia przyniosły spodziewane efekty, należy je wykonywać po 25 razy każdego dnia.


Opublikowano

w

przez

Tagi: